Lekkoatletyczna_wiosna_2022_5

Lekkoatletyczna wiosna

Po sukcesach naszych uczniów w drużynowych biegach przełajowych nadszedł czas na wieloboje lekkoatletyczne i ligę lekkoatletyczną. Klasy czwarte reprezentowały naszą szkołę w trójboju lekkoatletycznym w kategorii dziewcząt i chłopców. Przypomnijmy tutaj, że na trójbój składają się: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i każdy zawodnik w drużynie wykonuje próby w każdej z tych dyscyplin, a wyniki następnie przeliczane są na punkty. Klasy piąte, szóste i siódme (z młodszego rocznika) reprezentowały naszą szkolę w czwórboju lekkoatletycznym również kategorii dziewcząt i chłopców. Na czwórbój składają się bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg długi (600 metrów dla dziewcząt i 1000 metrów dla chłopców), każdy zawodnik w drużynie wykonuje próby w każdej z tych dyscyplin i wyniki są przeliczane na punkty. Najstarsi uczniowie dziewczęta i chłopcy klas siódmych i ósmych wzięli udział w lidze lekkoatletycznej, gdzie mieli możliwość spróbowania swoich sił w jednej z podanych konkurencji: bieg na 100, 300, 600, 1000 metrów (chłopcy), sztafeta 4 x 100 metrów, skok w dal, rzut oszczepem, rzut dyskiem, pchnięcie kulą.
Tym razem sportowcy naszej szkoły również nie zawiedli zajmując czołowe miejsca.
W trójboju lekkoatletycznym drużyna dziewcząt w składzie: Florczak Zofia, Gębacz Nikola, Kędra Maja, Pelechowicz Katarzyna, Ryba Patrycja zajęła drugie miejsce a drużyna chłopców w składzie Frydryk Albert, Kędra Igor, Konieczko Hubert, Krowiak Patryk, Lubański Filip, Paszkaniak Marcin, Szmyd Patryk. zajęła 6 miejsce w zawodach powiatowych.
W czwórboju lekkoatletycznym drużyna dziewcząt w składzie: Kędra Magdalena, Fabisiak Emilia, Zubel Amelia, Krowiak Milena, Makarska Oliwia, Szałajko Maja, Owsiany Izabella zajęła 1 miejsce w zawodach powiatowych i wywalczyła prawo startu w zawodach wojewódzkich gdzie zajęła 9 miejsce.
Drużyna chłopców w składzie: Bocoń Hubert, Fyda Przemysław, Sikora Miłosz, Szmigiel Wiktor, Szymański Szymon, Wołkowicz Paweł, Wójcik Hubert zajęła 4 miejsce w czwórboju lekkoatletycznym na zawodach powiatowych.
Drużyna dziewcząt w lidze lekkoatletycznej w składzie: Demska Wiktoria, Kędra Natalia, Owsiany Wiktoria, Gliściak, Julia, Ryba Oliwia, Ryba Anna, Gnatek Lea, Nogaj Aleksandra, Miklicz Natalia, Wojtowicz Nikola, Kiełbasa Alicja, Kolano Gabriela, Zimoń Katarzyna, Czupska Sandra zajęła 3 miejsce w zawodach powiatowych.
Drużyna chłopców w składzie: Filip Nogaj, Szymon Dudycz, Damian Miszczyszyn, Dawid Żuber, Riccardo Żuber, Hubert Frydryk, Adam Zubel, Filip Ziomek, Paweł Bieńczak, Radosław Pelechowicz, Bartosz Lasek, Radosław Barański, Tymon Siwak, Patryk Wojciechowski, Wojciech Nowak wywalczyła złoto na zawodach powiatowych w lidze lekkoatletycznej i awansowała do zawodów wojewódzkich, gdzie zajęła 9 miejsce.