Spotkanie_z_policjantem_2022

Spotkanie z przedstawicielami policji

Bezpieczna droga do szkoły
W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego Dyrekcja i nauczyciele przeprowadzają pogadanki i realizują zajęcia związane z bezpieczeństwem uczniów. Odbywają się również spotkania z przedstawicielami Policji.
W ramach edukacji, w tym kierunku, 14 września 2022r. odwiedziła nas asp. Joanna Baranowska z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie wraz z funkcjonariuszami ruchu drogowego W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3, oddział sześciolatków oraz grupa średniaków i starszaków z przedszkola. Tematem prelekcji była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegali najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni oraz zakazie korzystania z telefonów komórkowych na poboczach i przejściach dla pieszych.
Klasy 1 z wychowawcami i funkcjonariuszami policji udały się na pobliskie przejście, gdzie ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Pierwszaki otrzymały opaski odblaskowe i z zapałem stosowały wiedzę praktyczną pod okiem policjantów.
Liczymy, że wiedza praktyczna i teoretyczna będzie stosowana przez najmłodszych uczniów naszej społeczności szkolnej.
Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Policji za cenne rady i wskazówki oraz zajęcia praktyczne.

Fotorelacja w linkach:

PhotoGalery

 

mouse 306274 1280