wycieczka_do_Sanoka_klasa1_kwiecien_2022

Wycieczka klas pierwszych do Sanoka

Wycieczka klas 1 do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

W poniedziałek, 25 kwietnia, uczniowie oddziałów klas pierwszych, wraz z wychowawczyniami i opiekunami, wzięli udział w długo wyczekiwanej wycieczce do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Humory dopisywały wszystkim, tym bardziej, że pogoda zachęcała do zwiedzania.
Na spragnionych wrażeń uczestników czekały dwie panie przewodniczki, które oprowadziły obie grupy po terenie skansenu, pokazując najbardziej interesujące miejsca i obiekty oraz wzbogacając wędrówkę niezwykłymi historiami, które potrafią zatrzymać w czasie oglądane eksponaty muzealne.
Zwiedzanie rozpoczęło się na Rynku Galicyjskim, następnie uczniowie udali się w kierunku obiektów sakralnych, mieszkalnych i gospodarczych. Podczas edukacyjnego spaceru nie można było pominąć budynku starej szkoły, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć jak dzieci uczyły się w przeszłości.
Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że codzienne życie ludzi w dawnych czasach nie było pozbawione trudów i znacznie odbiegało od tego, jakie znają dzisiaj. Podczas zwiedzania skansenu niejednokrotnie dało się widzieć zdziwienie dzieci oraz słyszeć wypowiadane przez nich trafne przemyślenia, co oznacza, że ten typ aktywności przyniósł pożądany efekt, w postaci zainteresowania tematem. Wizyta w muzeum na świeżym powietrzu przyniosła nie tylko korzyści edukacyjne, ale była także doskonałym relaksem i świetną okazją do integracji uczniów.
Ostatnim przystankiem na trasie poniedziałkowego wyjazdu był McDonald, gdzie podczas smacznego posiłku uczniowie chętnie uzupełnili wcześniej stracone zapasy energii. W godzinach popołudniowych trochę zmęczeni, ale uśmiechnięci pierwszoklasiści wrócili do szkoły.

Aparat foto
Aparat foto

Nauczyciele klas pierwszych