Bal_karnawalowy_2023

Bal karnawałowy

“Ważna jest tradycja, dbanie o pewne niezmienne formy wspólnego życia. Coś stałego, do czego się wraca jak do domu” Paulo Coelho

W myśl cytatu po czasie obostrzeń powróciliśmy w naszej szkole do Balu karnawałowego. Impreza ta jest jednym z najbardziej wyczekiwanych i przyjemnych wydarzeń w życiu szkoły i przedszkola. W naszym zespole szkolno-przedszkolnym odbyła się ona 3 lutego 2023r. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 1-3 oraz dzieci przedszkolne.
Uczniowie przyszli na zabawę w pirackich strojach, co dodawało jeszcze więcej radości i humoru do atmosfery. Sala gimnastyczna została ozdobiona pirackimi motywami od statku z piękną błyszcząca kotwicą, wodospadu, po portrety piratów. Animator zabaw i nauczyciele wcielili się w rolę piratów i prowadzili różne zabawy i konkursy dla dzieci. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w zabawę i cieszyli się każdą chwilą. Każdy miał okazję pokazać swoje umiejętności.
Podczas przerwy w zabawie wszyscy uczestnicy mogli skosztować specjalnie przygotowanych słodkich przekąsek. Dzieci były zachwycone i z uśmiechem na twarzy wróciły do kolejnych konkursów i tańców.
Zabawa karnawałowa była wspaniałym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Dzieci miały okazję pobawić się razem i uczyć się nowych rzeczy o swoich kolegach. Integrowali się ze sobą a najmłodsi postawili pierwsze kroki w szkole. Konkursy i zabawy wymagały od uczniów myślenia twórczego i kreatywnego rozwiązywania problemów, co pomogło uczniom rozwinąć ich zdolności i umiejętności. Samodzielne uczestnictwo w konkursach i zabawach, pozwalało zaś na rozwijanie samodzielności i pewności siebie. Muzyka i taniec pomogły dzieciom wyrazić swoje emocje, przede wszystkim zaś były okazją do zabawy i relaksu, co jest bardzo ważne dla dobrego samopoczucia i rozwoju.
Zabawa karnawałowa była wspaniałym doświadczeniem, które miało wiele wartości wychowawczych i pozytywnie wpłynęło na dzieci.

galeria_zdjec