Zawody_koszykowka_2022_2

Finał wojewódzki IMS w koszykówce z udziałem uczniów z Humnisk

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Humniskach wzięli udział 7 czerwca 2022 r. w finale wojewódzkim w koszykówce 3×3 w kategorii chłopców. W zawodach wzięło udział 20 szkół z całego województwa podkarpackiego. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy po 5 drużyn w grupie. Z każdej grupy wychodziło dwie drużyny do kolejnego etapu rozgrywek.

Nasza drużyna w grupie miała między innymi drużynę z Przemyśla (która wygrała cała turniej) i tylko z nimi przegrała w grupie, wychodząc do dalszych rozgrywek z drugiego miejsca. Kolejnym etapem dla naszych zawodników był mecz z Krosnem, który niestety przegraliśmy tylko jednym punktem (drużyna z Krosna zajęła drugie miejsce w tych zawodach). Kolejny mecz stoczyliśmy z Stalową Wolną, który wygraliśmy i dało nam to awans do kolejnego etapu turnieju. Ostatnim meczem tych zawodów był mecz o piąte miejsce gdzie zmierzyliśmy się z drużyna z Sanoka. Drużyna z Humnisk zagrała jak zawsze na bardzo wysokim poziomie, pokonując zawodników z Sanoka i tym samym zajęła bardzo wysokie V miejsce w finale wojewódzkim w koszykówce 3×3. Niestety po zawodach został mały niedosyt, bo medal był w zasięgu ręki. Zabrakło troszeczkę szczęścia. Ogromne gratulację za postawę i sportową walkę na parkiecie dla uczniów: Riccardo Żuber, Filip Nogaj, Bartosz Lasek, Adam Zubel, Szymon Dudycz i Wojciech Nowak. Wielka szkoda, że Ci chłopcy już kończą naszą szkołę. Mamy nadzieję, że w innych szkołach dalej będą kontynuować swoją przygodę ze sportem. Tego życzy im cała społeczną szkolna i nauczyciele WF 🙂