Sweto_odzyskania_niepodleglosci_2022_5

Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkolno- przedszkolnym w Humniskach

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone- przywrócono je w roku 1989.
Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
Zespół Szkolno- Przedszkolny w Humniskach aktywnie włączył się w obchody 104 rocznicy tego święta. 10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniana została droga, którą kraj nasz przeszedł, aby ponownie zaistnieć na mapie Europy.
Akademię przygotowała klasa 6 wraz z wychowawcą p. Bogusławem Korfantym z pomocą p. Jolanty Wrony, p. Krzysztofa Kija i p. Doroty Zubel. Zaprezentowane zostały wiersze o treści patriotycznej, wysłuchana została Rota i zaśpiewano pieśni „Szara piechota” i „Pąki białych róż”. Uczniowie klasy 6 włożyli dużo pracy i serca w przygotowania i występ, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Fotorelacja z wydarzenia:

galeria_zdjec