Swiety_Mikilaj_w_przedszkolu_2022_1

Święty Mikołaj w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie przedszkolaki. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków i … doczekały się – Św. Mikołaj po kolei odwiedził wszystkie grupy.
Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych. Dzieci z grupy „Krasnale” pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w pozostałych grupach.
Przyszła kolej na średniaki. Również w grupie „Motylki” było dużo emocji i dziecięcej radości. Przedszkolaki pięknie zatańczyły, zaśpiewały i powiedziały wierszyki. A Mikołaj obdarował ich wspaniałymi prezentami.
Nasze starszaki z gr. „Kotki” musiały wykazać się nie lada cierpliwością, ponieważ Mikołaj zawitał do nich na końcu. Jednak rozmowa z gościem, wspólna zabawa, kolorowe prezenty zrekompensowały dzieciom długie oczekiwanie. Dzieci obiecały, że będą grzeczne przez cały rok.
Zdjęcia zrobione z Mikołajem i film, który powstał w gr. „Kotki” będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.
Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą wspaniałego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

galeria_zdjec