Jasełka_szkolne_2024

Jasełka szkolne pt. „Książę pokoju”

W klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec 22.12. 2023 r. w naszej szkole zaprezentowane zostały jasełka pt.”Książę pokoju”.
Tym razem biblijne wydarzenia sprzed 2000 lat odtworzyli uczniowie klas IV- VIII oraz nasi absolwenci. Uczniowie klas trzecich przygotowali „Taniec na cześć Pana”. Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia, przenieśliśmy się myślą i sercem do Ziemi Świętej, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. Tłem wydarzeń był też pałac Heroda oraz miasto Betlejem.
Scenariusz jasełek oparto na tekstach tradycyjnych połączonych z elementami współczesnymi. Na scenie nie zabrakło Świętej Rodziny, pasterzy, trzech królów, Heroda i jego świty. Panoszące się diabły zostały przepędzone przez anioły. Cała fabuła przeplatana była i pastorałkami śpiewanymi przez solistów i chór. Efekt sceniczny spotęgowała muzyka zapowiadająca atmosferę tajemniczości i niezwykłości. Również niezwykła sceneria oraz kostiumy wprowadziły widzów w klimat świąt Bożego Narodzenia.
7.01.2024r. jasełka zostały zaprezentowane mieszkańcom Humnisk. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na przygotowania opłaciły się- spektakl podobał się i został nagrodzony gromkimi m brawami. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i ciepłe przyjęcie naszych jasełek.

Ilona Jatczyszyn
Elzbieta Łuczycka

 

galeria_zdjec